Moje projekty a aplikace

underline

Za můj krátký život jsem se účastnil několika projektů, z nichž většina se týkala MMORPG tedy online role playing her hraných po internetu. Hraní mmorpg mě nikdy moc nebavilo, u každé hry jsem strávil maximálně měsíc, než jsem svou aktivitu v dané hře začal omezovat na minimum. Ale zato vývoj a administrace mmorpg mě kupodivu docela baví, ač sám nevím proč. Nejvíc času jsem asi strávil u hry Lineage II, jak v pozici admina, vývojáře a zezačátku i hráče.

Také tu jsou k naleznutí různé mé malé projektíky, šikovné utilitky či zajímavější zápočťáky. Záměrně zde neuvádím své projekty do práce.

Aktuální projekty

Sanae

Sanae je můj ročníkový projekt. Jde (resp. půjde, zatím je to projektové mládě a tak spíš padá) o fyzikální engine či fyzikální simulaci (jen klasické Newtonovské věci, žádné vlny:) ) s podporou haptických zařízení.


Herní server TwinStar.cz

TwinStar.cz je free herní server pro hru World of Warcraft. Mojí rolí ve zdejším týmu je starání se o webovou prezentaci a další web systémy. Ale jinak jim kecám do všeho ;)


Pěkné aplikace

Aplikace zde nejsou seřazené podle důležitosti, rozsáhlosti, či jiných kritérií, ale pořadí je naprosto náhodné.

Pouštítko na anime a jiné seriály

Pouštítko na anime je legendární aplikace, která vznikla z mého rozhořčení nad tím, že jsem si nepamatoval, který díl jsem viděl naposledy a musel jsem ho tedy vyhledávat ručně. Tak jsem si napsal aplikaci, která si pamatuje. které seriály mám zrovna rozkoukané a který díl jsem viděl naposledy. Vše je optimalizováno na ovládání klávesnicí. Později jsem do Pouštítka dodělal podporu pro AniDB, takže např. nově zkouklá anime to umí reportovat přímo na AniDB servery. Prostě neocenitelný liščí pomocník


Pouštítko na hvězdičky

Pouštítko na hvězdičky, zvané také SkyManager, byl můj první zápočťák na Matfyzu, do Programování I. Následně jsem ho (přesněji zobrazovací a datové jádro) použil do práce a ještě potom jako zápočťák do obou Programování v C#. Jeho hlavním úkolem je zobrazování hvězdné oblohy v nějakém daném čase a na daném místě. Umí nejen zobrazovat hvězdičky, ale také i planety naší Soustavy. Umí zobrazovat jak lokální (horizon) tak ekvatoriální souřadný systém. Umí být ovládán pomocí .NET Remotingu. Data o hvězdičkách a souhvězdičkách si uchovává v jednoduchém a přehledném XML. Prostě ve všech ohledech je to výkonný a profesionální program, který si ale zachovává lehkost používání. Pro objednávky mě můžete kontaktovat na emailu uvedeném v sekci Kontakty a jistě se nějak domluvíme a i Vy můžete tak používát hvězdné Pouštítko a objevovat tak krásy našeho Vesmíru přímo ve Vašem PC!


FoxMonitor

FoxMonitor není monitorovátko na lišky, jak by se podle názvu mohlo zdát, nicméně monitorovátko to je. Umí hlídat nejen stav různých služeb a serverů, ale je stvořeno obecně, takže může hlídat v podstatě cokoli, co je připojené k internetu a nějak mění svůj stav.


SAIC

SAIC je editor se zvýrazňovačem syntaxe a kompilátor (takže v podstatě IDE) pro kompilaci skriptů AI do serveru hry Lineage II. Ty byly programovány v něčem, co připomínalo C s jednoduchými objekty, a bylo je potřeba kompilovat do formátu velmi podobném "assembleru" jakö je např. IL. Bylo potřeba si předělat UI komponenty, neboť standardní RichTextEditor nestíhal. Zajímavé je, že celé parsování a kompilaci jsem napsal, aniž bych znal teorii okolo automatů, jazyků a tak, neboť v té době jsem ještě chodil na gympl.


FoxPad

FoxPad, zápočťák do Programování II, je editovátko na velké soubory. Funguje tak, že si naparsuje textový soubor, najde si z něj konce řádků a pak uživateli dovoluje exitaci otevřeného texťáku bez toho, aby musel mít celý soubor natažený v paměti. Vykreslování je vlastní výroby. Jako bonus umožňuje i zvýrazňování SQL syntaxe a obrázkové pozadí pod textem (lišky).


Starší herní projekty

Mimo vývoj vlastních aplikaci jsem také působil jako developer či admin v několika herních projektech zaměřených na online hru Lineage II - šlo o servery DkTech (teď Gamepark, kolem 1500 lidí současně online), SupremeL2 (teď AzureL2, kolem 5-6k lidí současně online) a Onlinegamers.cz (cca 3-4k lidí online).

Ostatní

Vyvíjel jsem i jiné aplikace a dělal na jiných projektech, nicméně jsem líný to sem vypisovat, a tak tento přehled bude muset stačit.

Mé twiteřítko

18.10.2017 18:47:54:

Stránky:

Více mých myšlenek ...

Můj blog

18.10.2017 18:47:54:


Více mých blogpostů ...